Dobre rękawice bramkarskie to pierwsza rzecz, na której bramkarz nie powinien oszczędzać na ślepo – ale też nie musi przepłacać. W tym rankingu na 2026 rok zestawiamy dziesięć modeli: od Uhlsport FM Supergrip+ ZNE HN z najmocniejszym chwytem meczowym, przez RED BOX X1 2.0 NC (299 zł) – nasz wybór redakcji za stosunek jakości do ceny – i hybrydowy Classic 3.0 HB za 279 zł, po budżetowe Kipsta Viralto F900. Oceniamy grip, trwałość, dopasowanie i cenę. Ceny sprawdzaliśmy 18.09.2026. RED BOX to polska marka, która daje niemiecki lateks Contact 4 mm za mniej niż połowę ceny globalnych modeli elite – i tu uwaga: to pianka meczowa, nie treningowa.
Tabela porównawcza TOP 10 rękawic bramkarskich (2026)
|
# |
Model |
Cena PL |
Krój |
Lateks |
Grip sucho/mokro (x/10) |
Trwałość (x/10) |
Ochrona palców |
Nawierzchnia |
Dla kogo |
|
1 |
Uhlsport FM Supergrip+ ZNE HN |
475 zł |
Half Negative |
Supergrip+ (naturalny lateks + cząstki adhezyjne) |
10/9 |
6 |
nie |
naturalna, sucho+mokro |
meczowy PRO |
|
2 |
Reusch Attrakt Fusion NC |
479,90 zł |
Negative Cut |
Grip Fusion (całoroczny) |
9/9 |
7 |
nie |
całoroczna |
meczowy PRO |
|
3 |
RED BOX X1 2.0 NC |
299 zł |
Negative Cut |
German Latex Contact 4 mm |
8/7 |
6 |
nie |
naturalna, sucho + lekko wilgotno |
meczowy, stosunek jakość/cena |
|
4 |
PUMA FUTURE Playmaker Ultimate NC |
647,90 zł |
Negative Cut |
ELITE+ DUAL GRIP 2.0, 4 mm |
10/9 |
6 |
nie |
sucho + deszcz |
meczowy PRO, zaawansowany NC |
|
5 |
RED BOX Classic 3.0 HB |
279 zł |
Hybrid Cut (Negative + Roll Finger) |
German Latex Contact 4 mm |
8/7 |
6 |
nie |
uniwersalna meczowa |
meczowy, hybrid cut do 300 zł |
|
6 |
adidas Predator Pro Hybrid |
538,90 zł (reg. 599 zł) |
Hybrid |
URG 2.0+ |
9/8 |
7 |
nie |
różne |
meczowy premium |
|
7 |
RED BOX X1 NC |
299 zł |
Negative Cut |
German Latex Contact |
8/7 |
6 |
nie |
uniwersalna |
meczowy, NC do 300 zł / druga para |
|
8 |
Reusch Attrakt Freegel Silver |
219,12 zł (Empik) |
Evolution Negative Cut |
Grip Silver |
7/6 |
7 |
nie |
naturalna |
początkujący/trening |
|
9 |
Kipsta Viralto F900 |
219,99 zł |
Fit (slim) |
GigaGrip 3,5 mm + pianka 3 mm |
7/6 |
8 |
nie (osobny Shielder) |
orlik/amator |
budżetowy trening/mecz |
|
10 |
Reusch Attrakt Solid |
102,14 zł (Empik) |
Flat (szersze końcówki palców) |
Solid (syntetyczna, bez lateksu) |
5/4 |
9 |
nie |
sztuczna + naturalna |
trening, początkujący |
Cena nie zawsze idzie w parze z użytecznością. Modele w środku stawki, czyli te za 300–540 zł, to już pełnoprawne rękawice meczowe. Czy warto zatem przepłacać?
Jak oceniamy (metodologia)
Przygotowując ten ranking, analizujemy kilka kluczowych parametrów. Przyczepność lateksu jest najważniejsza, to 35% oceny. Trwałość pianki to 25%, a dopasowanie z czuciem piłki to kolejne 20%. Ostatnie 20% to cena i dostępność na naszym rynku. Ochrona palców to tylko dodatek, nie wpływa na punktację końcową.
Opieramy się na danych producentów, testach z magazynu FourFourTwo i rankingach Unisport. Analizujemy też opinie użytkowników, na przykład ponad 210 opinii dla F900 z Decathlonu. Ceny zbieramy z 11teamsports, R-GOL, Decathlon, Nike i redbox.pl. Chcemy dać Ci rzetelne informacje, abyś świadomie wybrał najlepsze rękawice.
TOP 10 – karty modeli
1. Uhlsport FM Supergrip+ ZNE HN – Najlepszy grip meczowy

Rękawice bramkarskie Uhlsport FM Supergrip+ ZNE HN – Half Negative, Supergrip+
Uhlsport FM Supergrip+ ZNE HN to rękawice dla Ciebie, jeśli szukasz maksymalnego chwytu w każdych warunkach.
|
Krój |
Lateks/mm |
Grip sucho/mokro |
Trwałość |
Ochrona palców |
Nawierzchnia |
Rozmiary |
Cena (18.09.2026) |
|
Half Negative |
Supergrip+ (naturalny lateks + cząstki adhezyjne) |
10/9 |
6/10 |
nie |
naturalna, sucho+mokro |
7–11 |
475 zł |
Zyskujesz pewność chwytu dzięki lateksowi Supergrip+, wzbogaconemu o cząstki adhezyjne. Pianka High-performance foam z naturalnego lateksu trzyma dobrze piłkę zarówno na suchej, jak i mokrej murawie. Krój Half Negative daje ścisłe dopasowanie do dłoni, co zwiększa czucie piłki przy interwencjach.
Te rękawice sprawdzą się w meczach na najwyższym poziomie, gdzie każdy chwyt ma znaczenie. Pewnie łapiesz piłkę, niezależnie od pogody. Zaawansowana konstrukcja minimalizuje ryzyko poślizgu, co pozwala na skuteczne obrony. To klucz do sukcesu, prawda?
Plusy:
- Najwyższy grip w rankingu, również na mokro.
- Świetne czucie piłki dzięki krojowi Half Negative.
- Wysoka jakość wykonania.
Minusy:
- Wysoka cena.
- Niska trwałość jak na trening.
Kup, jeśli… szukasz bezkompromisowego gripu meczowego i nie martwisz się o cenę. Omiń, jeśli… potrzebujesz rękawic treningowych lub masz ograniczony budżet.
2. Reusch Attrakt Fusion NC – Najlepszy all-weather NC

Rękawice bramkarskie Reusch Attrakt Fusion NC – Negative Cut, Grip Fusion
Reusch Attrakt Fusion NC to uniwersalne rękawice, które zdadzą egzamin w każdej pogodzie.
|
Krój |
Lateks/mm |
Grip sucho/mokro |
Trwałość |
Ochrona palców |
Nawierzchnia |
Rozmiary |
Cena (18.09.2026) |
|
Negative Cut |
Grip Fusion (całoroczny) |
9/9 |
7/10 |
nie |
całoroczna |
7–11 |
479,90 zł |
Docenisz piankę Grip Fusion, która daje wysoki poziom chwytu przez cały rok. Ten lateks dobrze radzi sobie na suchej i wilgotnej murawie, zapewniając stabilność. Krój Negative Cut daje ścisłe przyleganie rękawicy do palców, co zwiększa precyzję chwytu.
Ten model to wybór dla Ciebie, jeśli potrzebujesz jednej pary rękawic na różne warunki. Łatwo adaptujesz się do zmieniającej się pogody, nie tracąc pewności w dłoniach. Wytrzymałość pianki Fusion jest zadowalająca, co pozwala na długie użytkowanie.
Plusy:
- Wysoki grip w każdych warunkach pogodowych.
- Dobry balans między chwytem a trwałością.
- Precyzyjny krój Negative Cut.
Minusy:
- Brak ochrony palców w standardzie.
- Cena może być wysoka dla niektórych bramkarzy.
Kup, jeśli… potrzebujesz uniwersalnych rękawic meczowych na każdą pogodę. Omiń, jeśli… szukasz rękawic z usztywnieniami palców.
3. RED BOX X1 2.0 NC – WYBÓR REDAKCJI – najlepszy stosunek jakości do ceny

Rękawice bramkarskie RED BOX X1 2.0 NC – Negative Cut, German Latex Contact 4 mm
RED BOX X1 2.0 NC to rękawice, które oferują meczową konstrukcję i lateks Contact 4 mm za 299 zł.
|
Krój |
Lateks/mm |
Grip sucho/mokro |
Trwałość |
Ochrona palców |
Nawierzchnia |
Rozmiary |
Cena (18.09.2026) |
|
Negative Cut |
German Latex Contact 4 mm |
8/7 |
6/10 |
nie |
naturalna, sucho + lekko wilgotno |
4–11 (9,5; 10,5) |
299 zł |
RED BOX to polska marka, która w modelu X1 2.0 NC stosuje niemiecki lateks Contact 4 mm w kroju Negative Cut za 299 zł. Dostajesz w nim zaawansowaną piankę meczową, która daje pewny chwyt. Konstrukcja z backhandem rubber inject oraz korpusem Breathoprene z mesh gussets gwarantuje komfort i wentylację.
Za 299 zł masz konstrukcję meczową, którą u globalnych marek kupisz za około 430 zł. Możesz liczyć na wewnętrzny grip, który stabilizuje dłoń w rękawicy. Ten model jest dostępny w wielu rozmiarach, co ułatwia dopasowanie. Czy to nie jest świetna oferta?
Plusy:
- Bardzo dobry stosunek jakości do ceny.
- Meczowy lateks Contact 4 mm.
- Wygodny i wentylowany korpus.
Minusy:
- Lateks Contact to pianka meczowa, nie na codzienny trening na orliku.
- Brak usztywniaczy palców.
- Mniejsza rozpoznawalność marki niż globalni giganci.
Kup, jeśli… szukasz wysokiej jakości rękawic meczowych w przystępnej cenie. Omiń, jeśli… potrzebujesz rękawic z ochroną palców lub na trening na sztucznej trawie.
4. PUMA FUTURE Playmaker Ultimate NC – Najbardziej zaawansowany NC

Rękawice bramkarskie PUMA FUTURE Playmaker Ultimate NC – Negative Cut, ELITE+ DUAL GRIP 2.0 4 mm
PUMA FUTURE Playmaker Ultimate NC to rękawice dla Ciebie, jeśli cenisz zaawansowane technologie i dobry chwyt.
|
Krój |
Lateks/mm |
Grip sucho/mokro |
Trwałość |
Ochrona palców |
Nawierzchnia |
Rozmiary |
Cena (18.09.2026) |
|
Negative Cut |
ELITE+ DUAL GRIP 2.0, 4 mm |
10/9 |
6/10 |
nie |
sucho + deszcz |
8–10 |
647,90 zł |
Zyskujesz niezawodny chwyt dzięki lateksowi ELITE+ DUAL GRIP 2.0 o grubości 4 mm. Ta pianka została zaprojektowana, aby dobrze sprawdzać się w suchych i deszczowych warunkach. Krój Negative Cut daje maksymalne czucie piłki i precyzyjne dopasowanie do dłoni.
Ten model to szczyt technologii PUMA, dający Ci przewagę na boisku. Pewnie łapiesz piłkę, a zaawansowana konstrukcja rękawicy wspiera naturalne ruchy dłoni. Wysoka cena odzwierciedla rozwiązania zastosowane w tym modelu.
Plusy:
- Wyjątkowy grip w suchych i mokrych warunkach.
- Bardzo precyzyjny krój Negative Cut.
- Zaawansowana technologia lateksu.
Minusy:
- Bardzo wysoka cena.
- Ograniczona dostępność rozmiarów.
Kup, jeśli… szukasz najbardziej zaawansowanych rękawic Negative Cut i cenisz rozwiązania techniczne. Omiń, jeśli… masz ograniczony budżet lub potrzebujesz rękawic z ochroną palców.
5. RED BOX Classic 3.0 HB – Najlepszy hybrid cut do 300 zł

Rękawice bramkarskie RED BOX Classic 3.0 HB – Hybrid Cut, German Latex Contact 4 mm
RED BOX Classic 3.0 HB to rękawice, które łączą zalety kroju Negative i Roll Finger, oferując meczową piankę w przystępnej cenie.
|
Krój |
Lateks/mm |
Grip sucho/mokro |
Trwałość |
Ochrona palców |
Nawierzchnia |
Rozmiary |
Cena (18.09.2026) |
|
Hybrid Cut (Negative + Roll Finger) |
German Latex Contact 4 mm |
8/7 |
6/10 |
nie |
uniwersalna meczowa |
6–11 (9,5; 10,5) |
279 zł |
Korzystasz z kroju Hybrid, który łączy przyleganie Negative Cut z większą powierzchnią lateksu Roll Finger. German Latex Contact 4 mm daje pewny chwyt podczas meczów. Backhand z tłoczonego German Latex ułatwia piąstkowanie i zwiększa ochronę dłoni.
Ten model to dobry wybór, jeśli szukasz kompromisu między czuciem a powierzchnią chwytną. Otrzymujesz solidne rękawice meczowe w cenie poniżej 300 zł. Zapięcie bandażowe stabilizuje nadgarstek, co zwiększa komfort gry.
Plusy:
- Uniwersalny krój Hybrid Cut.
- Meczowy lateks Contact 4 mm.
- Bardzo dobra cena jak na rękawice meczowe.
Minusy:
- Brak ochrony palców.
- Mniejsza rozpoznawalność marki.
- Dostępne tylko od rozmiaru 6.
Kup, jeśli… szukasz rękawic meczowych z krojem hybrydowym w dobrej cenie. Omiń, jeśli… potrzebujesz rękawic z usztywnieniami palców lub dla bardzo małych dłoni (poniżej rozmiaru 6).
6. adidas Predator Pro Hybrid – Najlepszy hybrid premium

Rękawice bramkarskie adidas Predator Pro Hybrid – Hybrid Cut, URG 2.0+
adidas Predator Pro Hybrid to rękawice dla Ciebie, jeśli cenisz połączenie sprawdzonych rozwiązań i jakości.
|
Krój |
Lateks/mm |
Grip sucho/mokro |
Trwałość |
Ochrona palców |
Nawierzchnia |
Rozmiary |
Cena (18.09.2026) |
|
Hybrid |
URG 2.0+ |
9/8 |
7/10 |
nie |
różne |
7–12 |
538,90 zł (reg. 599 zł) |
Zyskujesz pewność chwytu dzięki lateksowi URG 2.0+, który daje dobrą przyczepność. Krój Hybrid łączy zalety Negative Cut i Roll Finger, zapewniając czucie piłki i powierzchnię chwytną. Technologie Palmwrap i ThumbControl zwiększają komfort oraz kontrolę.
Ten model to wybór wielu profesjonalistów, co potwierdza jego jakość. Możesz polegać na tych rękawicach w kluczowych momentach meczu. Wysoka jakość wykonania gwarantuje trwałość i niezawodność.
Plusy:
- Wysoki poziom gripu i trwałości.
- Komfortowy i precyzyjny krój Hybrid.
- Sprawdzone przez profesjonalnych bramkarzy.
Minusy:
- Wysoka cena.
- Wymagają odpowiedniej pielęgnacji lateksu URG 2.0+.
Kup, jeśli… szukasz rękawic premium z krojem hybrydowym i sprawdzoną jakością. Omiń, jeśli… masz ograniczony budżet lub preferujesz inny krój.
7. RED BOX X1 NC – Najlepszy NC do 300 zł / druga para meczowa

Rękawice bramkarskie RED BOX X1 NC – Negative Cut, German Latex Contact
RED BOX X1 NC to poprzednik modelu X1 2.0, oferujący ten sam meczowy lateks Contact w kroju Negative Cut.
|
Krój |
Lateks/mm |
Grip sucho/mokro |
Trwałość |
Ochrona palców |
Nawierzchnia |
Rozmiary |
Cena (18.09.2026) |
|
Negative Cut |
German Latex Contact |
8/7 |
6/10 |
nie |
uniwersalna |
4–11 |
299 zł |
W tych rękawicach znajdziesz niemiecki lateks Contact, który trzyma piłkę bardzo solidnie. Krój Negative Cut daje ścisłe dopasowanie, masz w nim dobre czucie piłki. Korpus Breathoprene zwiększa komfort, poprawia też wentylację dłoni.
Ten model nadaje się na Twoją pierwszą parę meczową. Dobrze sprawdzi się również jako druga para, gdy X1 2.0 jest niedostępny. Dostajesz tu sprawdzoną konstrukcję w bardzo dobrej cenie. Różnice wobec X1 2.0 to głównie wygląd i drobne poprawki korpusu, ale lateks i krój są takie same.
Plusy:
- Meczowy lateks Contact w dobrej cenie.
- Wygodny i wentylowany korpus Breathoprene.
- Dobre jako druga para rękawic meczowych.
Minusy:
- Lateks Contact to pianka meczowa, nie na codzienny trening na orliku.
- Brak usztywniaczy palców.
- Mniejsza rozpoznawalność marki.
Kup, jeśli… szukasz solidnych rękawic Negative Cut do 300 zł lub potrzebujesz drugiej pary meczowej. Omiń, jeśli… potrzebujesz rękawic z ochroną palców lub na intensywny trening na sztucznej trawie.
8. Reusch Attrakt Freegel Silver – Najlepszy wstęp do Reusch

Rękawice bramkarskie Reusch Attrakt Freegel Silver – Evolution Negative Cut, Grip Silver
Reusch Attrakt Freegel Silver to rękawice dla bramkarza, który szuka solidnego modelu treningowego. Będą też dobre dla początkujących.
|
Krój |
Lateks/mm |
Grip sucho/mokro |
Trwałość |
Ochrona palców |
Nawierzchnia |
Rozmiary |
Cena (18.09.2026) |
|
Evolution Negative Cut |
Grip Silver |
7/6 |
7/10 |
nie |
naturalna |
7–11 |
219,12 zł (wg Empik) |
Poczujesz komfort dzięki krojowi Evolution Negative Cut, który łączy dopasowanie z elastycznością. Pianka Grip Silver daje dobrą przyczepność i zadowalającą trwałość, w sam raz na treningi. Silikonowe elementy Freegel na grzbiecie rękawicy zapewniają stabilność, pomagają też przy piąstkowaniu.
Ten model to dobry wybór dla młodych bramkarzy. Sprawdzi się też dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę z bramkarstwem. Dostajesz solidne rękawice w przystępnej cenie, które sprawdzą się na naturalnej trawie. Elastyczny mankiet z szerokim rzepem gwarantuje stabilne dopasowanie.
Plusy:
- Dobry balans między gripem a trwałością.
- Komfortowy krój Evolution Negative Cut.
- Atrakcyjna cena jak na markę Reusch.
Minusy:
- Grip Silver jest mniej zaawansowany niż pianki meczowe.
- Brak ochrony palców.
Kup, jeśli… szukasz dobrych rękawic treningowych lub jesteś początkującym bramkarzem. Omiń, jeśli… potrzebujesz rękawic meczowych z mocnym gripem.
9. Kipsta Viralto F900 – Najlepszy budżet (4,4/5, ~210 opinii)

Rękawice bramkarskie Kipsta Viralto F900 – lateks GigaGrip 3,5 mm
Kipsta Viralto F900 to rękawice dla bramkarza szukającego ekonomicznego rozwiązania. Dobrze nadają się na orlik lub do amatorskich rozgrywek.
|
Krój |
Lateks/mm |
Grip sucho/mokro |
Trwałość |
Ochrona palców |
Nawierzchnia |
Rozmiary |
Cena (18.09.2026) |
|
Fit (slim) |
GigaGrip 3,5 mm + pianka 3 mm |
7/6 |
8/10 |
nie (osobny Shielder) |
orlik/amator |
4–11 |
219,99 zł |
Dostajesz rękawice z pianką GigaGrip 3,5 mm. Daje ona solidny chwyt w swojej klasie cenowej. Dodatkowa pianka 3 mm zwiększa komfort, poprawia też amortyzację. Krój Fit (slim) gwarantuje dobre dopasowanie do dłoni.
Ten model jest bardzo popularny wśród bramkarzy amatorów. Potwierdza to 4,4/5 gwiazdek z około 210 opinii w Decathlon. Możesz używać tych rękawic na orliku i naturalnej trawie. Wersja Shielder daje możliwość dodania ochrony palców.
Plusy:
- Bardzo dobry stosunek jakości do ceny.
- Wysoka trwałość, odpowiednia na orlik.
- Dobre opinie użytkowników.
Minusy:
- Grip jest niższy niż w modelach meczowych.
- Brak ochrony palców w standardzie.
Kup, jeśli… szukasz budżetowych rękawic na orlik lub do amatorskich meczów. Omiń, jeśli… potrzebujesz rękawic z mocnym gripem meczowym.
10. Reusch Attrakt Solid – Najtańszy sensowny trening

Rękawice bramkarskie Reusch Attrakt Solid – Flat, pianka Solid
Reusch Attrakt Solid to rękawice dla bramkarza, który potrzebuje wytrzymałego modelu treningowego. Nadają się też dla początkujących.
|
Krój |
Lateks/mm |
Grip sucho/mokro |
Trwałość |
Ochrona palców |
Nawierzchnia |
Rozmiary |
Cena (18.09.2026) |
|
Flat (szersze końcówki palców) |
Solid (syntetyczna, bez lateksu) |
5/4 |
9/10 |
nie |
sztuczna + naturalna |
7–11 |
102,14 zł (wg Empik) |
Zyskujesz rękawice z pianką Solid, bardzo odporną na ścieranie. Nie ma w niej lateksu. Krój Flat z szerszymi końcówkami palców daje komfort i swobodę ruchów. Ten model nadaje się do treningów na sztucznej i naturalnej trawie.
To najtańszy sensowny model treningowy. Pozwoli Ci na wiele godzin ćwiczeń. Nie będziesz musiał martwić się o szybkie zużycie pianki. Niska cena jest dobrym wyborem dla początkujących.
Plusy:
- Bardzo wysoka trwałość pianki.
- Odpowiednie do treningów na różnych nawierzchniach.
- Bardzo niska cena.
Minusy:
- Niski poziom gripu.
- Brak ochrony palców.
Kup, jeśli… szukasz bardzo trwałych rękawic treningowych w niskiej cenie. Omiń, jeśli… potrzebujesz rękawic z wysokim gripem meczowym.
Wyróżnienia specjalne (poza TOP 10)
Na deszcz: Uhlsport Aquagrip HN
Uhlsport Aquagrip HN to rękawice stworzone do gry w mokrych warunkach. Zyskujesz maksymalny chwyt, nawet podczas intensywnego deszczu. Specjalna pianka Aquagrip dobrze radzi sobie z wilgocią, daje pewność interwencji.
Grip elite poniżej 500 zł: Uhlsport FM Supergrip+ ZNE HN (475 zł)
Uhlsport FM Supergrip+ ZNE HN, który zajął pierwsze miejsce w naszym rankingu, to również dobry wybór. Szukasz elite gripu poniżej 500 zł? Dostajesz topową piankę w cenie niższej niż niektóre modele premium.
Sztuczna trawa/trening: Reusch Infinity FS, Reusch Solid
Reusch Infinity FS i Reusch Attrakt Solid to rękawice, które dobrze sprawdzą się na sztucznej trawie. Nadają się też do intensywnych treningów. Pianki tych modeli są bardzo trwałe, co pozwala na długie użytkowanie. Reusch Solid jest najtańszą opcją treningową w naszym rankingu.
Dla juniora: Absolutgrip HN Pro Jr (~231 zł, 5–7), Reusch Solid FS Jr (139,99 zł, 4–8)
Dla młodych bramkarzy polecamy Uhlsport Absolutgrip HN Pro Jr (rozmiary 5–7) oraz Reusch Solid FS Jr (rozmiary 4–8). Obie propozycje zapewniają dobrą jakość i ochronę dla rozwijających się dłoni. RED BOX również ma szeroki wybór rękawic juniorskich, które znajdziesz pod tym linkiem: rękawice bramkarskie RED BOX juniorskie.
Które rękawice wybrać według budżetu
Wybór rękawic bramkarskich często zależy od Twojego budżetu. Poniżej przedstawiamy propozycje w różnych przedziałach cenowych.
Rękawice bramkarskie do 150 zł
W tym przedziale cenowym znajdziesz przede wszystkim modele treningowe. Reusch Attrakt Solid (102,14 zł wg Empik) to najtańsza sensowna opcja, ma wysoką trwałość. Brak lateksu sprawia, że rękawice są bardzo odporne na ścieranie.
Rękawice bramkarskie do 200 zł
W budżecie do 200 zł masz już większy wybór. Możesz rozważyć Kipsta Viralto F900 (219,99 zł), który ma dobry stosunek jakości do ceny na orlik. Reusch Attrakt Solid FS Jr (139,99 zł) to dobra opcja dla juniorów z ochroną palców.
Rękawice bramkarskie do 300 zł
W tym segmencie cenowym znajdziesz już pełnoprawne rękawice meczowe. X1 2.0 NC (299 zł) i X1 NC (299 zł) to jedyne modele z lateksem Contact 4 mm w kroju Negative Cut w tej cenie. Reusch Attrakt Freegel Silver (219,12 zł wg Empik) to solidny wstęp do marki Reusch. Dopłacając do 300 zł, zyskujesz znacznie lepszy grip i czucie piłki.
Rękawice bramkarskie 300–500 zł
W tym przedziale cenowym masz dostęp do modeli z wyższej półki. Uhlsport FM Supergrip+ ZNE HN (475 zł) ma mocny grip. Reusch Attrakt Fusion NC (479,90 zł) to uniwersalny model na każdą pogodę. adidas Predator Pro Hybrid (538,90 zł w promocji) to również mocna propozycja hybrydowa. Zyskujesz tu zaawansowane pianki i technologie.
Rękawice bramkarskie 500+ zł
Masz nieograniczony budżet, co teraz? Bramkarz może wybierać spośród najbardziej zaawansowanych modeli. PUMA FUTURE Playmaker Ultimate NC (647,90 zł) to technologiczny majstersztyk, szczerze mówiąc. Reusch Attrakt Freegel Fusion Ortho-Tec (659,99 zł) ma dobrą ochronę palców. W tym segmencie dostajesz bezkompromisowy grip i komfort, to jest najważniejsze.
Ranking według poziomu i warunków
Wybór rękawic bramkarskich zależy od Twojego poziomu zaawansowania oraz warunków, w których grasz. To wiesz, prawda?
Rękawice bramkarskie dla amatora/orlika
Bramkarz amator, albo ktoś grający na orliku, potrzebuje trwałych rękawic. Kipsta Viralto F900 (219,99 zł) to dobry wybór, daje wysoką trwałość i dobry grip w tej cenie. Reusch Attrakt Solid (102,14 zł wg Empik) też sprawdzi się na orliku, ma dużą odporność na ścieranie.
Rękawice bramkarskie dla półprofesjonalisty
Półprofesjonalista potrzebuje rękawic, które dają dobry balans między gripem a trwałością. Modele jak X1 2.0 NC (299 zł) lub Reusch Attrakt Freegel Silver (219,12 zł wg Empik) będą tu pasować. Bramkarz ma w nich meczową piankę w przystępnej cenie.
Rękawice bramkarskie dla profesjonalisty
Profesjonalny bramkarz wymaga wysokiej jakości chwytu i czucia piłki. Uhlsport FM Supergrip+ ZNE HN (475 zł), Reusch Attrakt Fusion NC (479,90 zł) czy PUMA FUTURE Playmaker Ultimate NC (647,90 zł) to modele, na których bramkarz może polegać w najważniejszych meczach. To są rękawice meczowe.
Rękawice bramkarskie na mokro
Gra w deszczu wymaga specjalistycznych rękawic, i tu uwaga – to jest ważne. Uhlsport Aquagrip HN to model dedykowany na mokre warunki. Reusch Attrakt Fusion NC także dobrze radzi sobie z wilgocią, trzyma pewny chwyt. Bramkarz pewnie łapie piłkę, nawet gdy jest mokra.
Rękawice bramkarskie na sucho
Na suchą nawierzchnię bramkarz ma najszerszy wybór rękawic. Uhlsport FM Supergrip+ ZNE HN (475 zł) daje mocny grip. Modele z lateksem Contact, takie jak X1 2.0 NC (299 zł), również dają dobrą przyczepność.
Rękawice bramkarskie na sztuczną trawę/trening
Na sztuczną trawę i do treningów bramkarz powinien wybrać rękawice o podwyższonej trwałości. Reusch Attrakt Solid (102,14 zł wg Empik) to bardzo wytrzymała opcja. Modele z twardszą pianką, jak Kipsta Viralto F900 (219,99 zł), też dobrze zniosą intensywne użytkowanie. Miej dwie pary rękawic: jedną na trening, drugą na mecz.
Jak wybrać rękawice z rankingu (krój, lateks, rozmiar)
Wybór odpowiednich rękawic bramkarskich jest drogą do Twojego sukcesu na boisku. Zwróć uwagę na krój, rodzaj lateksu i właściwy rozmiar.
Kroje rękawic bramkarskich
- Negative Cut (NC): Ten krój charakteryzuje się wewnętrznymi szwami, co zapewnia ciasne dopasowanie i dobre czucie piłki. Bramkarz zyskuje precyzję chwytu.
- Roll Finger (RF): Lateks jest owinięty wokół palców, co zwiększa powierzchnię chwytną. Bramkarz ceni ten krój za komfort i dużą powierzchnię kontaktu z piłką.
- Hybrid Cut: To połączenie różnych krojów, np. Negative Cut na środkowych palcach i Roll Finger na kciuku i małym palcu. Bramkarz otrzymuje kompromis między czuciem a powierzchnią.
- Flat Cut: Klasyczny krój z zewnętrznymi szwami, oferujący luźniejsze dopasowanie i szerokie końcówki palców. Bramkarz zyskuje swobodę ruchów.
Lateks w rękawicach bramkarskich
Lateks to serce każdej rękawicy, zapamiętaj to. Im wyższa jakość, tym lepszy grip, ale często kosztem trwałości. Coś za coś.
- Grip vs. trwałość: Pianki meczowe (np. Supergrip+, Fusion, Contact) oferują mocny chwyt, ale są mniej trwałe. Pianki treningowe (np. Solid, Silver) są bardziej odporne na ścieranie, ale mają niższy grip.
- Grubość lateksu (3–4–6 mm): Standardowa grubość to 3–4 mm, zapewniająca dobry balans. Grubsze pianki (5–6 mm) oferują lepszą amortyzację, ale mogą zmniejszać czucie piłki.
- Rodzaje lateksu: Aqua lateks jest przeznaczony na mokre warunki. Contact lateks oferuje bardzo dobry chwyt w suchych i lekko wilgotnych warunkach. High Grip lateksy, takie jak Supergrip+, to topowe pianki meczowe.
Rozmiar rękawic bramkarskich
Właściwy rozmiar jest ważny dla komfortu i kontroli. Bramkarz powinien zmierzyć długość dłoni od podstawy nadgarstka do końca środkowego palca. Dodaj 1–2 cm zapasu, aby palce nie dotykały końca rękawicy, to prosta zasada.
|
Długość dłoni (cm) |
Rozmiar |
|
14–15 |
4 |
|
15–16 |
5 |
|
16–17 |
6 |
|
17–18 |
7 |
|
18–19 |
8 |
|
19–20 |
9 |
|
20–21 |
10 |
|
21–22 |
11 |
Jeśli potrzebujesz więcej szczegółowych informacji, zapraszamy do naszego pełnego poradnika: Jak wybrać rękawice bramkarskie.
W jakich rękawicach grają bramkarze?
Profesjonalni bramkarze często wybierają rękawice od wiodących producentów, dostosowując je do swoich preferencji i warunków gry. Nie ma tu zaskoczenia.
- Wojciech Szczęsny: Polski bramkarz często gra w rękawicach marki Reusch. To pokazuje zaufanie do jakości i technologii tej firmy.
- Thibaut Courtois: Belgijski golkiper jest ambasadorem marki adidas i używa modeli z serii Predator. Jego wybór podkreśla jakość lateksu URG i kroju hybrydowego.
- Alisson Becker: Brazylijski bramkarz Liverpoolu również stawia na Reusch, często wybierając modele z pianką Gold X. Jego przykład pokazuje skuteczność pianek tej marki.
Pamiętaj, profesjonalni bramkarze grają w wersjach meczowych z lateksem elite, one są dostępne także w sklepach. Możesz je kupić.
FAQ
Jaki jest najlepszy krój rękawic bramkarskich?
Najlepszy krój zależy od Twoich preferencji, co lubisz. Negative Cut (NC) daje precyzję i ścisłe dopasowanie, to jest dla profesjonalistów. Roll Finger (RF) ma większą powierzchnię chwytną i komfort. Hybrid Cut to kompromis, łączy zalety obu rozwiązań.
Jak wybrać rękawice bramkarskie?
Wybierz rękawice, kierując się budżetem, nawierzchnią, na której grasz, potrzebą ochrony palców, preferowanym krojem i odpowiednim rozmiarem. Zawsze przymierzaj rękawice, jeśli możesz.
Jakie rękawice bramkarskie do 300 zł są najlepsze?
Do 300 zł najlepsze są X1 2.0 NC, X1 NC oraz hybrydowy Classic 3.0 HB (279 zł) – wszystkie trzy dają meczowy lateks Contact 4 mm. Kipsta Viralto F900 to dobra budżetowa opcja na orlik. Dla juniorów polecamy Uhlsport Absolutgrip Pro Jr.
Jakie rękawice bramkarskie dla dziecka / 10-latka?
Dla dziecka w wieku 10 lat (rozmiar 5–6) polecamy Reusch Solid Finger Support Jr (139,99 zł) lub Uhlsport Absolutgrip HN Pro Jr (~231 zł). Juniorskie rękawice z serii RED BOX też dają dobrą jakość w przystępnej cenie.
Czy warto kupić profesjonalne rękawice bramkarskie?
Tak, jeśli grasz regularnie mecze, to jest odpowiedź. Profesjonalne rękawice dają lepszy grip i czucie piłki, co przekłada się na skuteczniejsze interwencje. Na treningi warto jednak mieć osobną parę z twardszą pianką, która jest bardziej wytrzymała. To po prostu ekonomiczne.
Czy klej do rękawic bramkarskich ma sens?
Klej do rękawic bramkarskich ma sens jako doraźne odświeżenie gripu, zwłaszcza w starszych rękawicach. Nie zastąpi jednak wymiany pianki, gdy ta jest już zużyta. Stosuj go z umiarem, nie przesadzaj.
Jak dbać o rękawice, żeby dłużej trzymały grip?
Słuchaj, żeby rękawice dłużej trzymały chwyt, zawsze płucz je po każdym treningu w letniej wodzie, tak do 20°C. Żadnych detergentów, zrozumiano? Susz je potem naturalnie, z dala od grzejnika czy słońca. I tu uwaga – nigdy ich nie wykręcaj, bo zniszczysz piankę.
Podsumowanie
Wybór dobrych rękawic ma ogromny wpływ na Twoje zaufanie i grę. Uhlsport FM Supergrip+ ZNE HN daje najlepszy chwyt na rynku. Naszym zdaniem, model X1 2.0 NC oferuje najlepszą relację jakości do ceny. Szukasz ochrony palców? Reusch Attrakt Freegel Fusion Ortho-Tec to dobry wybór. Dla bramkarzy z mniejszym budżetem mamy Kipsta Viralto F900. Pamiętaj, krój to Twoja sprawa – przymierz, bo to ważniejsze niż 50 zł różnicy.
Ostatnia aktualizacja cen: 18.09.2026
Meta Title: Ranking rękawic bramkarskich 2026 – TOP 10 [ceny, test] Meta Description: Ranking 10 najlepszych rękawic bramkarskich 2026 z cenami w PL, krojem, lateksem i oceną chwytu. Modele do 300 zł, premium i dla juniora. Sprawdź, co kupić.