Logo firmy trzecia połowa, która organizuje turnieje piłkarskie dla dzieci i młodzieży i piłki nożnej kobiecej dla kobiet amatorskich amatorskie futsal i beach soccer czyli piłka plażowa. turnieje piłkarskie dla dzieci i dorosłych

Turnieje Piłkarskie dla dzieci i dorosłych

Slide
Wszystko o
kings league

Kings LEAGUE czyil liga Krółów Gerarda Pique

Gdyby kilka lat temu ktoś Ci zadał pytanie czy nowa liga w sercu Europy ma szansę na powiedzenie to pewnie byś się kilka razy zastanowił nad odpowiedzią, która najprawdopodobniej i tak byłaby negatywna. Kto przy zdrowych zmysłach wpadłbym na tak szalony pomysł? Okazuje się, ze wystarczy połączyć dwa gigantyczne magnezy jakim jest piłka nożna i youtuberzy, żeby stworzyć coś zupełnie odjechanego, co ma szansę konkurować z najsilniejszymi ligami na świecie. Poznaj Kings League, czyli Ligę Królów stworzoną przez była gwiazdę Barcelony Gerarda Pique oraz popularnego w Hiszpanii youtubera Ibai Llanos.

liga gerarda pique

Kariera byłego obrońcy FC Barcelony oraz właściciela drużyny FC Andorra, Gerarda Pique, ciągle się rozwija. Jego najnowszy projekt ma odświeżyć formułę piłki nożnej i przyciągnąć uwagę jeszcze większej liczby widzów. Na początku listopada ubiegłego roku Gerard Pique poinformował o zamiarze rozpoczęcia projektu. Zrobił to tuż po zakończeniu ponad 10-letniej, niesamowicie owocnej kariery z FC Barcelona, której nie trzeba nikomu przedstawiać. O lidze Gerarda Pique dowiedzieliśmy się w trakcie wywiadu z hiszpańskim streamerem Ibai Llanosem: podczas transmisji na platformie Twitch.tv Gerard i Ibai Llanos ogłosili, że tworzą nowe rozgrywki piłkarskie.

Czym jest Kings League?

Co więc musisz wiedzieć o lidze hiszpańskiego piłkarza? Są to zawody obejmujące 12 drużyn, nad którymi przejmą kontrolę znani gacze piłki nożnej, najsłynniejsi hiszpańscy streamerzy lub gwiazdy social mediów.

Mecze Kings League zostaną rozegrane w formacie 7v7, a każdy z zespołów będzie dysponował 12-osobowym składem. Pierwszych 10 graczy zostało wybranych w drafcie w stylu NFL z otwartej puli zebranej w listopadzie. Pozostała dwójka to ktoś z byłych lub obecnych zawodowców. Jeden z nich jest stałym graczem, a drugi może zmieniać się co tydzień i być „tajną bronią” drużyny.

Kto uczestniczy w Lidze Królów?

Wiemy jak bardzo zaangażowany w nowy projekt jest Gerard Pique. „Gdy ogląda rozgrywki jest naprawdę spięty”, komentuje dyrektor generalny ligi Oriol Querol. Nie jest on jednak jedyną znaną osobą, która przyciągnie widzów do tego wyjątkowego przedsięwzięcia — sam popularny streamer Ibai Llanos ze swoimi 8 milionami obserwatorów na Instagramie z pewnością sprawi, że liga hiszpańskiego piłkarza dotrze do nowej, młodszej części społeczeństwa. 

Pierwsze dwanaście drużyn już przedstawiło nam wiele gwiazd futbolu: Były bramkarz Realu Madryt Iker Casillas reprezentuje 1K FC, Argentyński napastnik Sergio Agüero zagra w drużynie Kunisports, a gościnnie mogliśmy do tej pory zobaczyć obrońcę Barcelony Carlesa Planas, Joana Capdevila, Joana Verdu, Javiera „Chicharito” Hernández czy Gerard Romero

Pique zapowiedział też w styczniu specjalnego gościa, który jest graczem pierwszej ligi i wystąpi pod pseudonimem Enigma. Zagrał on z Xbuyer team, a mecz, w którym wystąpił Xbuyer team enigma przegrał. Widzowie wielokrotnie próbowali ustalić tożsamość zamaskowanego gracza, co zwiększyło oglądalność zmagań ligi piłki nożnej. Do Kings League dołączyła również brazylijska gwiazda — w niedzielę Ronaldinho rozegrał mecz z Ligą Pique.

Co z poziomem w Kings League?

Mimo rozrywkowego charakteru projektu Gerarda Pique i popularnego hiszpańskiego streamera niektórzy zawodnicy pozytywnie komentowali zaangażowanie i motywację wszystkich uczestników. Większość z nich gra w lokalnych klubach lub ma doświadczenie w głównych szkółkach piłkarskich katalońskich miast. Wszyscy otrzymują od ligi to samo ustalone wynagrodzenie za grę.

Zasady Kings League

W każdą niedzielę drużyny rywalizują w 40-minutowych meczach z przerwą w połowie. Każda para drużyn zmierzy się ze sobą dwukrotnie w trakcie sezonu w formacie 7 graczy na boisku. Brzmi to dość normalnie, lecz są też zasady urozmaicające grę, a także element interakcji z widzami, co odróżnia ligę od konwencjonalnej piłki nożnej.

„Podoba mi się interakcja z fanami i zasady” skomentował Chicharito. „Właśnie o to chodzi. Gerard nie boi się przełamywać schematów i próbować rzeczy, których inni pewnie nie mieliby odwagi zrobić”.

Każda gra Kings League rozpoczyna się ustawieniem wszystkich zawodników na linii bramki, którzy następnie biegną do piłki ustawionej na środku boiska. Obowiązuje też spalony, nie ma limitu substytucji, a żółte i czerwone kartki wykluczają zawodnika z gry na 2 i 5 minut.

Drużyny mogą też prosić o wideoweryfikację VAR, jeżeli nie zgadzają się z decyzją sędziego. Aby niepotrzebnie nie przedłużać meczów, Pique zdecydował o ograniczeniu VAR do jednego użycia przez każdą drużynę w danym meczu. Jeżeli VAR wykaże błąd sędziego, to dana drużyna może użyć go ponownie.

W przypadku remisu wykonywana jest też seria rzutów karnych, ale nie są to zwykłe rzuty karne: Gracze stają na linii środkowej i mają pięć sekund na strzelenie gola.

Jednakże największą zmianą w zasadach jest złota karta wybierana przez trenerów przed meczem. Losują oni jedną z pięciu kart:

  1. Rzut karny
  2. Przechwycenie karty
  3. Usuń przeciwnego gracza na 2 minuty
  4. Gole strzelone przez następną minutę są liczone x2
  5. Joker — można wybrać jedną z powyższych kart.

„Nie wszyscy byli za wprowadzeniem kart, więc decyzję podjęli fani”, mówi Querol.

Największy spór dotyczący kart powstał w pierwszej grze. Drużyna 1K wylosowała jokera i zagrała kartę rzutu karnego, ale Kunisports przechwyciła kartę i wykonała swój rzut karny, zwyciężając 4-2.

Gdzie obejrzymy Kings League?

Wszystkie etapy zmagań Kings League obejrzymy na żywo na kanale Twitch lub kanałach poszczególnych drużyn. Podczas największej oglądalności mecze śledziło ponad 800 tysięcy osób. Rozgrywki są też omawiane na mediach społecznościowych, a kompilacje najbardziej emocjonujących momentów znajdziemy na YouTube. Co najważniejsze, oglądać Kings League możemy całkowicie za darmo!

„Wszystko to, co się dzieje na mediach społecznościowych i Twitchu jest mocno przemyślane; efekt jest świetny,” skomentował Chicharito. „Myślę, że nadal nie jesteśmy świadomi wpływu, jaki może mieć”

Fani jeszcze nie mogą uczestniczyć w meczach osobiście, ale Querol wspomniał możliwość pomieszczenia do 300 osób na trybunach w przyszłości. Finały Kings League odbędą się natomiast na stadionie Camp Nou.

Dalsze plany Pique

Gerard pracuje nad wieloma projektami, ale Liga Królów ma jego zdaniem największy potencjał na rozwój. „planów jest dużo”, mówi Querol, „ale dopiero co wystartowaliśmy z ligą i zapowiedzieliśmy Queens League, czyli ligę kobiet zaplanowaną na maj. Teraz zajmiemy się nimi.”. „Mamy wiele planów, ale chcemy też doszlifować ten produkt, aby dorównać oczekiwaniom. Oczywiście można zmienić wiele, ale przede wszystkim zadbamy by liga wypadła dobrze. To jest dopiero pierwszy tydzień, a w maju dojdzie też Queens League”.

Czyli nie jest to niemożliwe, żeby kolejna seria Ligi Królów odbyła się w Londynie lub Los Angeles?

„Oczywiście, czemu nie?”, mówi Chicharito z uśmiechem. „Zawsze trzeba mierzyć wysoko”.

Trwają już zapisy do Queens League oraz Prince Cup

Więcej o Kings League znajdziecie bezpośrednio na jej stronie: https://kingsleague.pro/ 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *