Piłka Nożna Kobieca - Turnieje piłkarskie dla dziewczyn

Piłka nożna kobieca w ostatnich latach dostała sporego rozpędu i zdaje się nie zatrzymywać. Turnieje UEFA rangi mistrzowskiej organizacyjnie już niczym nie odstają o Mistrzostw Europy dla mężczyzn, a mecze można regularnie oglądać w telewizji. Piłkarki też coraz częściej przenikają do świata popkultury i stają się idolkami nastolatek. Dziewczyny już nie chcą być księżniczkami lecz piłkarkami.

Jak na tle Europy radzi sobie kobieca piłka nożna w Polsce?

Piłka nożna kobiet rozpędza się z rkou na roku i nie zamierza się zatrzymać. Świadczy o tym kilka faktów. Przemawia za tym choćby fakt, że większość meczów polskiej reprezentacji kobiet obecnie jest transmitowana na żywo w telewizji. O nadchodzącej złotej erze kobiecej piłki nożnej może świadczyć coraz większa liczba polskich zawodniczek w topowych europejskich klubach. Kasia Kiedrzynek już od lat wojuje na europejskich boiskach, najpierw w Paryża w PSG, a obecnie w Wolfsburgu, w którym dołączyła do znakomitej napastniczki Ewy Pajor.

turnieje piłkarskie w niemczech turnieje piłki nożnej dla dzieci tanie podróżowanie piłka nożna kobiet kobieca piłka nożna turnieje piłkarskie dla dzieci 2022 turnieje dla dziewczyn dziewczynek

Do Paryża dołączyła natomiast klasowa obrończyni Paulina Dudek, który robi zawrotną karierę w klubie, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Na europejskich boiskach biega jeszcze kilka topowych zawodniczek. W Juventusie Turyn do niedawna grała np. Aleksandra Sikora. W różnych europejskich ligach gra obecnie kilkanaście polskich piłkarek. Możemy być spokojni, że ta liczba w najbliższych latach będzie sie stale powiększać. Polskie piłkarki coraz lepiej sobie radzą na europejskich i światowych boiskach piłkarskich.

turnieje piłkarskie w niemczech turnieje piłki nożnej dla dzieci tanie podróżowanie piłka nożna kobiet kobieca piłka nożna turnieje piłkarskie dla dzieci 2022 turnieje dla dziewczyn dziewczynek

Również polskie kluby radzą sobie coraz lepiej w piłce nożnej kobiet. Obecnie mamy trzy topowe drużyny, które się regularnie między sobą biją o mistrzostwo i awanse do europejskich pucharów. Są to Górnik Łęczna, Medyk Konin czy Czarni Sosnowiec.

turnieje piłkarskie w niemczech turnieje piłki nożnej dla dzieci tanie podróżowanie piłka nożna kobiet kobieca piłka nożna turnieje piłkarskie dla dzieci 2022 turnieje dla dziewczyn dziewczynek

Najlepiej jednak o ogólnoeuropejskim rozwoju kobiecej piłki nożnej kobiet może świadczyć spory przyrost w liczbie młodzieżowych drużyn kobiecych, nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie. Obecnie liczba turniejów piłkarskich organizowanych dla kobiecych czy też dziewczęcych kategorii stale rośnie. Kobieca piłka nożna doczekała się nawet turniejów, które są organizowane wyłącznie dla drużyn żeńskich. Tradycyjnie w takich turniejach królują organizatorzy z Danii, Finlandii czy też Szwecji. W tych krajach piłka nożna kobiet ma zupełnie inną tradycję i pozycję społeczną, więc taki stan rzeczy może nie dziwić. Natomiast pojawiają się w ostatnich latach również oferty turniejów piłkarskich w Niemczech czy Chorwacji.

Piłka nożna kobiet w Niemczech

Turnieje piłkarskie w Niemczech ogólnie są bardzo popularne. Co prawda nie są prowadzone oficjalne statystyki, ale z naszych obserwacji wynika, ze najwięcej turniejów piłkarskich dla dzieci – a w tym też dla żeńskich drużyn – jest organizowanych w Niemczech lub przez organizacje zarejestrowane u naszego zachodniego sąsiada. Na dalszych miejscach na podium są organizatorzy z Hiszpanii lub Portugalii. Nasz zachodni sąsiad posiada wszelkie warunki infrastrukturalne, aby organizować turnieje dla kobiecej piłki nożnej na najwyższym poziomie. W Polsce obecnie infrastrukturalnie w niczym nie odstajemy. Należałoby zatem zadać pytanie dlaczego w Polsce jest organizowanych tak mało turniejów piłkarskich dla kobiet? Wynika to z tradycji lub raczej jej braku. W Niemczech zarówno tradycja związana z organizowaniem turniejów piłkarskich dla dzieci jak i samą kobiecą piłką nożną są głęboko zakorzenione. Tak więc nie może dziwić, że organizowane są również turnieje piłkarskie dla kobiecych drużyn. W Polsce jesteśmy przekonani, że z czasem to się zmieni, ale w tej chwili na próżno szukać atrakcyjnych ofert zwiazanych z turniejami piłkarskimi dla koibecej piłki nożnej w Polsce.

Poczuj atmosferę prawdziwego piłkarskiego święta

turnieje piłkarskie w niemczech turnieje piłki nożnej dla dzieci tanie podróżowanie piłka nożna kobiet kobieca piłka nożna turnieje piłkarskie dla dzieci 2022 turnieje dla dziewczyn dziewczynek

Atmosfera prawdziwego piłkarskiego świętą zdaje się być zarezerwowana wyłącznie dla profesjonalnej piłki nożnej kobiet. Nic bardziej mylnego. Turnieje piłkarskie, które znajdziesz na naszej stronie są w większości organizowane na najwyższym poziomie. Często ceremonia otwarcia i ceremonia zamknięcia odbywa się na prawdziwym piłkarskim obiekcie, z trybunami wypełnionymi po brzegi. Całość jest okraszona występami artystycznymi, fajerwerkami i wręczaniem medali niczym wielkim turnieju ranki międzynarodowej.

Jakie są opcje podróży na turniej?

Środek transportu determinuje przede wszystkim odległość. Na niektóre turnieje możesz dotrzeć własnym transportem organizując kilka samochodów. Na inne lepiej się wybrać autokarem lub samolotem. Warto przy tym pamiętać, że samolot w obecnym czasie bywa najtańszym i najszybszym, a co za tym idzie najbezpieczniejszym środkiem transportu.

Sposób na tanie podróżowanie

Wyjazd na turniej piłkarski to znakomity sposób na tanie podróżowanie. Często takie turnieje są dotowane przez regionalne federacje, samorządy czy też izby turystyczne. Dzięki temu udaje się osiągać naprawdę bardzo atrakcyjne ceny zakwaterowania i wyżywienia. Mamy też dostęp d bardzo atrakcyjnych zniżek na zwiedzanie lokalnych atrakcji turystycznych.

turnieje piłkarskie dla dziewczyn

W ofercie z najdzie się coś na każdą kieszeń. Najtańsze weekendowe turnieje w Niemczech to koszt ok 69 EUR od osoby plus koszt transportu. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie by wybrać się w październiku na wspaniały turniej do Chorwacji za jedynie 220 EUR od osoby. W tej cenie znajdziesz 5 dni pobytu oraz wyżywienie w postaci śniadania i kolacji. Kto był nad Morzem Śródziemnym w okresie października ten wie jak urokliwy taki wyjazd jest. To bez wątpienia też okazja do dodatkowego złapania promieni słonecznych. Czyż to nie idealny sposób na połącznie zmagań w kobiecej piłce nożnej z super wyjazdem w ciepłe miejsce?

Turnieje piłkarskie sposobem na zdobycie sponsorów

Turnieje piłkarskie, które oferujemy na naszej stornie to w dobie dominacji mediów społecznościowych bardzo dobry sposób na promocje klubu czy drużynę szerszej publiczności i pozyskanie sponsorów. Większość drużyn piłkarskich ma obecnie konto na Facebooku czy Instagramie, ale większość wrzuca do nich zwykłe zdjęcia z treningów lub meczów. Nic w tym złego, ale ciężko tym wywołać większe emocje czy też zainteresować sponsorów. Inaczej natomiast wygląda relacja ze słonecznej plaży, z basenu hotelowego czy też bezpośrednio z morza śródziemnego. Który sponsor by nie chciał być kojarzony ze wspaniałą przygodą podczas zagranicznych wojaży? Tak ciekawy kontent z pewnością odbije się szerszym echem. Również na sam wyjazd łatwiej jest zdobyć sponsora. Często lokalne społeczności jednoczą się wokół takiego wydarzenia jakim jest wyjazd lokalnej drużyny na zagraniczny turniej piłki nożnej.

turnieje piłkarskie dla dziewczyn

Wszystko zależy od Amatorski turniej piłki nożnej dla kobiet poza Polską, stanowi jedną z najlepszych dostępnych opcji. Jeśli chcemy poznać inne style piłkarskie, inne miasta, nawiązać kontakty z ludźmi innych ras i religii, to jest to idealna okazja. Piłka nożna kobiet jest promowana na europejskich salonach, dlatego też coraz więcej turniejów jest organizowanych.

Piłka nożna kobiet przeżywa wzrost popularności

Piłka nożna kobiet przeżywa w Polsce wzrost popularności i trzeba tą dobrą koniunkturę wykorzystać. Kiedy jak nie teraz chciałoby się rzec. Na wstępie artykuły wymieniliśmy popularne polskie piłkarki. Niektóre z nich aktualnie bardzo przyczyniają się do rozwoju gry i popularyzacji kobiecej piki nożnej w Polsce. Najbardziej popularną piłkarką jest obecnie bez wątpienia Ewa Pajor. Można ją zaliczyć do 50 najlepszych zawodniczek na świecie. Swoją karierę piłkarską rozpoczęła dopiero w wieku 15 lat, co w piłce nożnej jest dosyć późnym wiekiem i świadczy niewątpliwie o tym, że nigdy nie jest za późno na wielką karierę. Już w młodym wieku zadebiutowała w reprezentacji Polski i stworzyła dla siebie niszę na arenie międzynarodowej. W ciągu zaledwie kilku miesięcy przeszła drogę od gry w skromnym klubie Medyka Konin do podpisania kontraktu z niemiecką potęgą Wolfsburgiem. W sezonie 2018/2019 zdobyła 24 bramki w 19 oficjalnych meczach, strzelając 1 gola co 79 minut. Obecnie w wieku 24 lat ma przed sobą jeszcze bardzo długą karierę. Ewa powinna być inspiracją dla dziewczyn i nastolatek, które chcą spełniać swoje piłkarskie marzenia.

Piłka nożna kobiet a stereotypy

turnieje piłkarskie dla dziewczyn

Stereotypy mówiące o ty, że dziewczynki mają lalki, a chłopcy grają w piłkę już dawno przeszły do lamusa. Oczywiście ewolucja ta jest stopniowa i nadal trwa, ale nie powinna już nikogo zaskakiwać. Należy też między bajki włożyć, że w kobieca piłkę nożną grają jedynie postawne dziewczyny o nie najlepszej urodzie. Wystarczy spojrzeć na światowe boiska piłki nożnej kobiecej, żeby się przekonać o tym, ze ta jak w męskiej piłce nożnej w piłkę gra pełen przekrój dziewczyn i kobiet, od tych najładniejszy po te obdarzone różnymi innymi atutami.

Nigdy nie jest za późno aby wziąć udział w turnieju piłkarskim

Najważniejszy wniosek jaki możesz wyciągnąć z tego artykułu to taki, ze nigdy nie jest za późno. Nie jest za późno, aby zacząć swoją przygodę ze sportem, ani nie jest za późno aby pojechać ze swoją drużyną na turniej piłkarski. Natomiast na pewno czas najwyższy na obalenie wszelkich mitów i stereotypów krążących wokół kobiecej piłki nożnej. Do zobaczenia na któryś z naszych turniejów. Piłka nożna kobiet górą.