Logo firmy trzecia połowa, która organizuje turnieje piłkarskie dla dzieci i młodzieży i piłki nożnej kobiecej dla kobiet amatorskich amatorskie futsal i beach soccer czyli piłka plażowa. turnieje piłkarskie dla dzieci i dorosłych

Turnieje Piłkarskie dla dzieci i dorosłych

Turnieje piłkarskie w Niemczech

Turnieje piłkarskie, w których biorą udział najmłodsi zawodnicy nie cieszą się aż tak dużą popularnością jak te, w których uczestnikami są dorośli piłkarze. Tym bardziej chcemy Wam w tym artykule przybliżyć temat turniejów piłkarskich w Niemczech. Mamy nadzieję, że uda nam się zainteresować tym nie tylko trenerów, ale również rodziców, którzy często mają ostatnie słowo w temacie, czy drużyna pojedzie na turniej piłkarski za granicę czy też pozostanie w kraju. Najwyższy czas, abyś przekonał(a) się o tym, że turnieje piłkarskie dla dzieci i młodzieży to przede wszystkim intensywne emocje, rozwój osobisty każdego piłkarza orz często bodziec do jeszcze większego zaangażowania i katapulta do profesjonalnej kariery. Każdy adept piłki nożnej powinien chociaż parę razy pojechać na takie widowisko sportowe.

Jak wyglądają w Niemczech turnieje piłki nożnej?

Na naszej stronie oferujemy turnieje piłkarskie w kilkunastu krajach, ale w tym artykule chcemy się skupić wyłącznie na turniejach piłkarskich w Niemczech, które ze względu na niewielką odległość mogą być w pewnym sensem przedsmakiem do dalszych wojaży, choćby do Chorwacji, Hiszpanii, Włoch, Portugalii czy też Turcji, a może nawet USA.

Przyjrzyjmy się na chwilę systemowi gier takiego turnieju. Najczęściej są rozgrywane na wzór tych, w których biorą udział dorośli. Ostateczny kształt turnieju zależy rzecz jasna od liczby uczestniczących drużyn. Najczęściej organizatorzy turniejów piłkarskich dla dzieci starają się, aby w turnieju w każdej kategorii wiekowej wzięło udział minimum 8 drużyn. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby tych drużyn było więcej, np. 12, 16 lub nawet 20. Zarejestrowane drużyny są dzielone na grupy po 4 lub drużyn. Zwycięskiej drużyny przechodzą bezpośrednio do półfinału i grają a awans do wielkiego finału. Natomiast drużyny z kolejnych miejsc grają dalej o piąte, siódme i dalsze miejsca.

Dla wielu dzieci turnieje piłkarskie stanowią prawdziwy punkt kulminacyjny podczas sezonu. Rywalizacja z drużynami z innych krajów, a często nawet kontynentów daje olbrzymią satysfakcję oraz wspiera w dalszym rozwoju kariery piłkarskiej. Aby takie zawody były ekscytującym przeżyciem, musi on być jednak dopasowany do wymagań kategorii wiekowej.

Turnieje piłkarskie w Niemczech i kategorie wiekowe

Młodzieżowa piłka nożna a tym samym turnieje piłkarskie w Niemczach są podzielone według grup wiekowych. Najmłodsi zawodnicy mają około pięciu lat, a najstarsi maksymalnie dwadzieścia lat. Podział oparty jest na rocznikach, przy czym każde dwa roczniki tworzą jedną kategorię wiekową. Zawodnicy i zawodniczki mogą zostać przydzieleni do starszych zespołów, ale nigdy do młodszych. Żeby nie przeforsować organizmu młodych zawodniczek i zawodników, mogą oni z reguły wziąć udział tylko w jednym meczu dziennie. Najstarsze kategorie wiekowe na salonach międzynarodowych są określane jako U 19. W Niemczech natomiast ta kategoria wiekowa określana jest jako „A-Jugend”. Do tej kategorii wiekowej zalicza się młodzież, która w bieżącym roku skończyła 18 lub 19 lat. Dwa następne młodsze roczniki określa się jako „B-Jugend”, kolejne C-,D-,E- oraz F-Jugend. Najmłodsi gracze niekoniecznie noszą miano „G-Junioren”, lecz są raczej określani jako „Bambini”, „Knirpse” lub po prostu „Minis”.

Ponieważ liczba dziewczyn grających w piłkę nożną niestety nadal mocno odstaje od liczby zawodników w chłopięcych kategoriach wiekowych, dziewczynki często grają z chłopcami aż do grupy „D-Jugend”. Kolejnymi kategoriami w kobiecej piłce jest kategoria wiekowa B oraz C. Roczniki odpowiadające „A-Jugend” grają przeważnie już w seniorskiej piłce nożnej. Również w turniejach piłkarskich w Niemczech podział wiekowy jest taki jak wyżej opisany.

Krótka historia niemieckiej piłki nożnej

Powstanie młodzieżowej piłki nożnej jest ściśle powiązane z historią niemieckiej piłki nożnej. Pierwszymi piłkarzami byli pełni entuzjazmu uczniowie z miasta Braunschweig położonego w środkowej części Niemiec. Trener Konrad Koch po powrocie z podróży do Anglii przywiózł im ze sobą pewien prezent. Tą niespodzianką była piłka. Młodzież szybko pokochała ten sport i założyła w swoich miastach rodzinnych własne kluby piłkarskie. Już z początkiem XX wieku powstały liczne kluby piłkarskie w Niemczech, w których młodzi dorośli oraz młodzież razem grali w piłkę nożną. Granice wiekowe istniejące w obecnej piłce młodzieżowej nie zostały wtedy jeszcze ustalone.

Większość piłkarzy swoją przygodę z piłką nożną zaczynała od zmagań z rówieśnikami na ulicy. Dopiero po zdobyciu podstawowych umiejętności szukali dalszego rozwoju w klubach. Dopiero w latach dwudziestych XX wieku tworzono pierwsze kategorie wiekowe dla juniorów.

Już od 1948 roku rozgrywane są turnieje piłki nożnej dla dzieci, organizowane przez UEFA lub federacje zrzeszone. W tych wczesnych turniejach spotykali się zazwyczaj najlepsi zawodnicy europejskiej młodzieżowej piłki nożnej. W latach 50-tych po raz pierwszy w historii zostały określone pewne zasady tego rodzaju rozgrywek.

Turnieje piłkarskie w Niemczech w 2022 roku

Warto byłoby wspomnieć o paru turniejach piłkarskich w Niemczach, które odbędą się w 2022 roku. Ułóżmy to sobie w chronologicznym porządku. Pierwszym turniejem rozegranym za zachodnią granica Polski będzie German Gootball Festival w Schüttorf. Kolejnym ciekawym turniejem będą małe Mistrzostwa Świata w Bremen. Bardzo ciekawą pozycją w naszej ofercie jest też Elsass-Spring Cup, który odbywa się jednocześnie na terenie Niemiec i Francji, w jednym z piękniejszych regionów Europy. Uczestniczą w nim grupy wiekowe od U17 do U11, a tradycyjnie biorą w nim udział drużyny z Belgii, Niemiec, Francji czy np. Holandii. Warto wspomnieć także o Munich-Summer-Cup, który zostanie w przyszłym roku rozegrany w terminie od 08.07 do 11.07. Zawody zostaną rozegrane w stolicy Bawarii-Monachium. Miejscem gry będzie m.in. Stadion im. Hansa Bayera w Monachium, jak również inne miejsca w gminie Unterschleissheim. W turnieju weźmie udział ok. 35 drużyn z takich krajów, jak Niemcy, Estonia, Finlandia oraz Włochy. Uczestnicy tego turnieju mają okazję, by zobaczyć stadion Allianz Arena, jednego z najbardziej znanych obiektów piłkarskich w Europie, na którym na co dzień gra Robert Lewandowski i który stanowi symbol drużyny Bayern Monachium.

Warto zachęcać młodych adeptów piłki nożnej, aby brali udział w turniejach piłkarskich, nie tylko tych w Niemczech. Ponieważ pozwala to młodym graczom piłki nożnej rozwijać się i znacznie przybliżyć do późniejszej kariery profesjonalnego piłkarza. Takie przedsięwzięcia z pewnością pozwolą się młodym zawodnikom przybliżyć do celu jakim jest zostanie w przyszłości światowej sławy zawodnikiem. Jako trener, działacz czy rodzic trzeba nieustannie motywować młode zawodniczki i zawodników i nie tylko chwalić je za sukcesy, ale również dać możliwości by je osiągać. Taką możliwością jest bez wątpienia stanowią turnieje piłkarskie w Niemczech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *