Turnieje piłkarskie w Niemczech

Turnieje piłkarskie w Niemczech

[vc_row unlock_row_content=”yes” row_height_percent=”0″ overlay_alpha=”50″ gutter_size=”3″ column_width_percent=”100″ shift_y=”0″ z_index=”0″ uncode_shortcode_id=”118554″][vc_column width=”1/1″][vc_single_image media=”100951″ media_width_percent=”100″ uncode_shortcode_id=”102136″][vc_custom_heading uncode_shortcode_id=”271478″]Turnieje piłkarskie w Niemczech[/vc_custom_heading][uncode_index el_id=”index-396353″ index_type=”carousel” loop=”size:50|order_by:date|post_type:ajde_events|tax_query:307|taxonomy_count:10″ carousel_lg=”3″ carousel_md=”2″ carousel_sm=”1″ gutter_size=”2″ ajde_events_items=”media|featured|onpost|original” carousel_interval=”3000″ carousel_navspeed=”400″ carousel_loop=”yes” carousel_nav=”yes” stage_padding=”0″ single_shape=”round” radius=”xl” single_overlay_opacity=”50″ single_padding=”2″ single_border=”yes” uncode_shortcode_id=”364110″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”156257″]Turnieje piłkarskie, w których biorą udział najmłodsi zawodnicy nie cieszą się aż tak dużą popularnością jak te, w których uczestnikami są dorośli piłkarze. Tym bardziej chcemy Wam w tym artykule przybliżyć temat turniejów piłkarskich w Niemczech. Mamy nadzieję, że uda nam się zainteresować tym nie tylko trenerów, ale również rodziców, którzy często mają ostatnie słowo w temacie, czy drużyna pojedzie na turniej piłkarski za granicę czy też pozostanie w kraju. Najwyższy czas, abyś przekonał(a) się o tym, że turnieje piłkarskie dla dzieci i młodzieży to przede wszystkim intensywne emocje, rozwój osobisty każdego piłkarza orz często bodziec do jeszcze większego zaangażowania i katapulta do profesjonalnej kariery. Każdy adept piłki nożnej powinien chociaż parę razy pojechać na takie widowisko sportowe.[/vc_column_text][vc_custom_heading heading_semantic=”h3″ text_size=”h4″ uncode_shortcode_id=”864568″]Jak wyglądają w Niemczech turnieje piłki nożnej?[/vc_custom_heading][vc_column_text uncode_shortcode_id=”164781″]Na naszej stronie oferujemy turnieje piłkarskie w kilkunastu krajach, ale w tym artykule chcemy się skupić wyłącznie na turniejach piłkarskich w Niemczech, które ze względu na niewielką odległość mogą być w pewnym sensem przedsmakiem do dalszych wojaży, choćby do Chorwacji, Hiszpanii, Włoch, Portugalii czy też Turcji, a może nawet USA.

Przyjrzyjmy się na chwilę systemowi gier takiego turnieju. Najczęściej są rozgrywane na wzór tych, w których biorą udział dorośli. Ostateczny kształt turnieju zależy rzecz jasna od liczby uczestniczących drużyn. Najczęściej organizatorzy turniejów piłkarskich dla dzieci starają się, aby w turnieju w każdej kategorii wiekowej wzięło udział minimum 8 drużyn. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby tych drużyn było więcej, np. 12, 16 lub nawet 20. Zarejestrowane drużyny są dzielone na grupy po 4 lub drużyn. Zwycięskiej drużyny przechodzą bezpośrednio do półfinału i grają a awans do wielkiego finału. Natomiast drużyny z kolejnych miejsc grają dalej o piąte, siódme i dalsze miejsca.

Dla wielu dzieci turnieje piłkarskie stanowią prawdziwy punkt kulminacyjny podczas sezonu. Rywalizacja z drużynami z innych krajów, a często nawet kontynentów daje olbrzymią satysfakcję oraz wspiera w dalszym rozwoju kariery piłkarskiej. Aby takie zawody były ekscytującym przeżyciem, musi on być jednak dopasowany do wymagań kategorii wiekowej.[/vc_column_text][vc_custom_heading heading_semantic=”h3″ text_size=”h3″ uncode_shortcode_id=”142309″]Turnieje piłkarskie w Niemczech i kategorie wiekowe[/vc_custom_heading][vc_column_text uncode_shortcode_id=”208886″]Młodzieżowa piłka nożna a tym samym turnieje piłkarskie w Niemczach są podzielone według grup wiekowych. Najmłodsi zawodnicy mają około pięciu lat, a najstarsi maksymalnie dwadzieścia lat. Podział oparty jest na rocznikach, przy czym każde dwa roczniki tworzą jedną kategorię wiekową. Zawodnicy i zawodniczki mogą zostać przydzieleni do starszych zespołów, ale nigdy do młodszych. Żeby nie przeforsować organizmu młodych zawoniczek i zawodników, mogą oni z reguły wziąć udział tylko w jednym meczu dzinnie. Najstarsze kategorie wiekowe na salonach międzynarodowych są określane jako U 19. W Niemczech natomiast ta kategoria wiekowa określana jest jako „A-Jugend”. Do tej kategorii wiekowej zalicza się młodzież, która w bieżącym roku skończyła 18 lub 19 lat. Dwa następne młodsze roczniki określa się jako „B-Jugend”, kolejne C-,D-,E- oraz F-Jugend. Najmłodsi gracze niekoniecznie noszą miano „G-Junioren”, lecz są raczej określani jako „Bambini”, „Knirpse” lub po prostu „Minis”.

Ponieważ liczba dziewczyn grających w piłkę nożną niestety nadal mocno odstaje od liczby zawodników w chłopięcych kategoriach wiekowych, dziewczynki często grają z chłopcami aż do grupy „D-Jugend”. Kolejnymi kategoriami w kobiecej piłce jest kategoria wiekowa B oraz C. Roczniki odpowiadające „A-Jugend” grają przeważnie już w seniorskiej piłce nożnej. Również w turniejach piłkarskich w Niemczech podział wiekowy jest taki jak wyżej opisany.[/vc_column_text][uncode_index el_id=”index-39635343″ index_type=”carousel” loop=”size:50|order_by:date|post_type:ajde_events|tax_query:307|taxonomy_count:10″ carousel_lg=”3″ carousel_md=”2″ carousel_sm=”1″ gutter_size=”2″ ajde_events_items=”media|featured|onpost|original” carousel_interval=”3000″ carousel_navspeed=”400″ carousel_loop=”yes” carousel_nav=”yes” stage_padding=”0″ single_shape=”round” radius=”xl” single_overlay_opacity=”50″ single_padding=”2″ single_border=”yes” uncode_shortcode_id=”307907″][vc_custom_heading heading_semantic=”h3″ text_size=”h3″ uncode_shortcode_id=”143726″]Krótka historia niemieckiej piłki nożnej[/vc_custom_heading][vc_column_text uncode_shortcode_id=”172028″]Powstanie młodzieżowej piłki nożnej jest ściśle powiązane z historią niemieckiej piłki nożnej. Pierwszymi piłkarzami byli pełni entuzjazmu uczniowie z miasta Braunschweig położonego w środkowej części Niemiec. Trener Konrad Koch po powrocie z podróży do Anglii przywiózł im ze sobą pewien prezent. Tą niespodzianką była piłka. Młodzież szybko pokochała ten sport i założyła w swoich miastach rodzinnych własne kluby piłkarskie. Już z początkiem XX wieku powstały liczne kluby piłkarskie w Niemczech, w których młodzi dorośli oraz młodzież razem grali w piłkę nożną. Granice wiekowe istniejące w obecnej piłce młodzieżowej nie zostały wtedy jeszcze ustalone.

Większość piłkarzy swoją przygodę z piłką nożną zaczynała od zmagań z rówieśnikami na ulicy. Dopiero po zdobyciu podstawowych umiejętności szukali dalszego rozwoju w klubach. Dopiero w latach dwudziestych XX wieku tworzono pierwsze kategorie wiekowe dla juniorów.

Już od 1948 roku rozgrywane są turnieje piłki nożnej dla dzieci, organizowane przez UEFA lub federacje zrzeszone. W tych wczesnych turniejach spotykali się zazwyczaj najlepsi zawodnicy europejskiej młodzieżowej piłki nożnej. W latach 50-tych po raz pierwszy w historii zostały określone pewne zasady tego rodzaju rozgrywek.[/vc_column_text][vc_custom_heading heading_semantic=”h3″ text_size=”h3″ uncode_shortcode_id=”181520″]Turnieje piłkarskie w Niemczech w 2022 roku[/vc_custom_heading][vc_column_text uncode_shortcode_id=”162097″]Warto byłoby wspomnieć o paru turniejach piłkarskich w Niemczach, które odbędą się w 2022 roku. Ułóżmy to sobie w chronologicznym porządku. Pierwszym turniejem rozegranym za zachodnią granica Polski będzie German Gootball Festival w Schüttorf. Kolejnym ciekawym turniejem będą małe Mistrzostwa Świata w Bremen. Bardzo ciekawą pozycją w naszej ofercie jest też Elsass-Spring Cup, który odbywa się jednocześnie na terenie Niemiec i Francji, w jednym z piękniejszych regionów Europy. Uczestniczą w nim grupy wiekowe od U17 do U11, a tradycyjnie biorą w nim udział drużyny z Belgii, Niemiec, Francji czy np. Holandii. Warto wspomnieć także o Munich-Summer-Cup, który zostanie w przyszłym roku rozegrany w terminie od 08.07 do 11.07. Zawody zostaną rozegrane w stolicy Bawarii-Monachium. Miejscem gry będzie m.in. Stadion im. Hansa Bayera w Monachium, jak również inne miejsca w gminie Unterschleissheim. W turnieju weźmie udział ok. 35 drużyn z takich krajów, jak Niemcy, Estonia, Finlandia oraz Włochy. Uczestnicy tego turnieju mają okazję, by zobaczyć stadion Allianz Arena, jednego z najbardziej znanych obiektów piłkarskich w Europie, na którym na co dzień gra Robert Lewandowski i który stanowi symbol drużyny Bayern Monachium.

Warto zachęcać młodych adeptów piłki nożnej, aby brali udział w turniejach piłkarskich, nie tylko tych w Niemczech. Ponieważ pozwala to młodym graczom piłki nożnej rozwijać się i znacznie przybliżyć do późniejszej kariery profesjonalnego piłkarza. Takie przedsięwzięcia z pewnością pozwolą się młodym zawodnikom przybliżyć do celu jakim jest zostanie w przyszłości światowej sławy zawodnikiem. Jako trener, działacz czy rodzic trzeba nieustannie motywować młode zawodniczki i zawodników i nie tylko chwalić je za sukcesy, ale również dać możliwości by je osiągać. Taką możliwością jest bez wątpienia stanowią turnieje piłkarskie w Niemczech.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Dodaj komentarz